Evde Örgü yapımı ve teknikleri

Evde Örgü yapımı ve teknikleri

261
0
PAYLAŞ

Evinde örgü işi yaparak para kazanmak isteyen okuyucukarımız için bu yazımızda Örgü yapımında kullanılacak tekniklerden, modellere kadar çeşitli kaynaklar ve tüyolar vereceğiz. Evde

yapılacak-islerden

Bandana, El Çantası gibi birçok ürünün örgüsünü yapabilir ve pazarlayabilirsiniz.

Evde Örgü Yapımı

Evinizde Örgü yapmak istiyorsunuz fakat model bulma konusunda sıkıntılarınız var ne yapmalısınız? Son dönemde moda olan ve size ilham verecek hızlı örme kitapları ve dergileri bu konuda size yardımcı olacaktır. Örme aşkınızı, bir işe dönüştürmekte kararlı mısınız? Tam da bu noktada önemli bir dezavantajınız var. İyi bilinen bir tasarımcı değilseniz eğer, el yapımı örme ürünleri seri şekilde elden çıkarmanız zor olacaktır. Sakın ümitsizliğe kapılmayın. Ticari anlamda örme işinde para kazanmanın anahtarı bu işi basite indirmek ve şapka, saç bandı gibi ufak çaplı ürünlerde uzmanlaşmaktır. Size bu konuda kaynak olabilecek ve ilham verecek, kendi basit örgü çizginizi oluşturmanızı sağlayacak kitaba örnek verecek olursak ‘Büyük Örgü Kitabı‘ sizin işinizi görecektir. 57 uygulamalı model, 42 farklı örgü tekniği, adım adım örgüye başlama, model çıkartma, püf noktalarını bu kitapta bulabilirsiniz.

evde-tig-ile-orgu

Evde örgü yapımına karar verdiniz ve nereden başlasam diye düşünüyorsunuz. İhtiyacınız olan bilgiyi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanız için renklerle kodlanmış bölümlere ayrılmış bir kitap ‘Örgü Rehberi‘. Bu kitapta her yeni tekniği gösteren net şemalar, fotoğraflar ve adım adım açıklamalar ile anlatılmaktadır. Başlangıç Bölümü mor renk ile belirtilmiştir ve örgüye başlarken ihtiyacınız olan temel teknikleri öğretmektedir. Örgünüz için doğru iplik ve şiş seçimi hakkında çok değerli bilgiler sunmaktadır. Bu bölümün en son sayfasında, örme becerinizi geliştirecek faydalı tavsiyeler ve ipuçları mevcuttur. İleri Teknikler sayfaları mavi ile belirtilmiştir ve ajurlu örgü, saç örgüsü ve renkli örgü gibi örgü alanınızı genişletecek daha fazla teknikler göstermektedir. Dairesel örgü de bu bölümde açıklanmaktadır. Bu kitap, ilmek atma tekniği, düz ve ters örgü gibi örgüye başlamak için ihtiyacınız olan temel tekniklere götürecek, saç örgüsü ve otantik örgü gibi yeni teknikleri denemeniz için sizi cesaretlendirecektir. Eviniz ve sizin için, kendinize güveniniz ve beceriniz arttıkça basit desenlerden daha zorlu desenlere uzanan çok çeşitli projeleri bu kitapta bulabileceksiniz.

Natürel Boya ve Organik İplerle Evde Yaptığınız Örgülerin Fiyatını Arttırın
Örgü yapımında kullanacağınız bu iplik ve boyaların cazibesi nedir? Eşsiz olanı arayan zanaatkarlar için ideal olan natürel ipliklerdir. Kullanılan natürel malzemeye göre kullanılan her boya nispeten farklılık gösterecektir. Hatta aynı tip bitkiden üretilen boyayı kullansanız bile, büyüme sürecinde karşılaşılan pek çok faktör rengi etkileyecektir. Dolayısıyla siz aynı üründen üretseniz bile ürününüz tek tip olmayacaktır. Diğer yandan yalnızca organik yün kullanarak artıracağınız katma değeri de unutmayın.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK