Ana sayfa Manşet Oyun Parkı Açarak Para Kazanmak

Oyun Parkı Açarak Para Kazanmak

152
0
PAYLAŞ

Oyun parkları, günümüz AVM’lerinde sıkça gördüğümüz alanlardan bir tanesi zira her çocuk AVM’ye geldiğinde ebeveynlerinin yaptığı alışverişten ve sıkıcı dolaşma hallerinden bunalarak bu tarz yerlere koşabiliyor. Bu tarz alanlar ise, günümüzde “hayat kurtarıyor” denebilir. Zira, her AVM’de standart olarak yalnızca bir tane bulunuyor ve ne kadar oyun olduğu, ne kadar oyuncak olduğu pek de fark etmiyor. Maksat, genelde çocuğun güzel vakit geçirmesi oluyor. Oyun parkı açarak para kazanmak ise, günümüzün en gözde iş fikirlerinden.

Oyun Parkı Nasıl Açılır?

Öncelikle bir AVM bulmanız şart. Bu AVM’nin ne kadar gözde olursa, kiranızın da o kadar fazla olacağını bilmeniz de gerekiyor tabii. AVM’lerin, genelde en alt ya da en üst katlarında bulunan bu oyun alanlarına; ardından bir de oyun araçları bulunmalı. Eğer, herhangi bir eğlence markasının isim hakkını elde ederseniz, aynı zamanda oyun araçlarını da bu marka altından talep edebilirsiniz. Ancak, isim hakları günümüzde –özellikle eğlence sektöründe- epey pahalı ve pek de tercih edilir türden değil. Bu sebepten, oldukça sık olarak kuruluşlar; kendi markalarını oluşturmayı ve karışık eğlence araçları getirmeyi tercih ediyorlar. Öyle ki, bu eğlence araçları tek bir markanın altında olursa; tek tema altında olabilir ve değişmeyebilir ancak kendi markanızda bu oyun araçlarını dilediğiniz gibi değiştirebilir, yerine yenisini ekleyebilirsiniz. Velhasıl, bir oyun parkı açmakta marka ismi almak, sizi biraz kısıtlayabilir.

Marka kararını da verdikten sonra, elbette ufak bir dizayn sorusu geliyor akıllara. AVM’nin ortasında bir alan kiraladı iseniz, dizayna çok da gerek yoktur ancak orası büyük ve kapalı bir mağaza türünde ise; elbette güzel bir dizayn, çok daha doğru ve ilgi çekici olacaktır.

Oyun Parkı Açmak Kârlı Bir İş Fikri mi?

Oyun parkı açmak, günümüz AVM’lerinde eğer rakibiniz yok ise, oldukça kârlı olmakla beraber, oldukça da risksiz bir iş fikri. Ancak elbette AVM’lerde oyun parkları zaten mevcutsa –bir tane bile mevcutsa- riskli bir iş fikrine de dönüşebiliyor. Eğer, bu konuda yeterli sermayeye sahipseniz ve kaliteniz ile o oyun parkını alt edebileceğinizi düşünüyorsanız; oyun parkı açmak, yine, kârlı bir iş fikri.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here