Ana sayfa Genel Indiegogo Nedir? Nasıl Çalışır?

Indiegogo Nedir? Nasıl Çalışır?

126
0
PAYLAŞ

Indiegogo Nedir?

Indiegogo, tüm girişimcilere kapılarını açan ve kullanıcıları arasında bağış sistemi oluşturan bir sosyal web sitesidir. Projelerin, girişimlerin ve yardımların ilanı açılabilir ve bunun akabinde bağış toplanabilir. 2008’de kurulan web sitesinin ilk adımını DanaeRingelmann adında bir girişimci, ekibi ile birlikte attı ve Indiegogo, bugün onlarca kişilik ekibe sahip bir finansman destek sitesi haline geldi. O günden bu yana pek çok şey değişse de, Indiegogo’nun amacı hâlâ aynı.

Indiegogo Nasıl Çalışır?

Indiegogo’nun çalışma prensibi çok basit olmakla beraber oldukça yararlıdır da. Pek çok sistemden etkilenen ve kendisini harmanlayarak yaratan proje, kullanıcıların ilanını tüm dünyaya yayması akabinde, bu ilana finansman desteği sunmaya çalışır. Bunu da, kendisi yapmaz; yine kullanıcıları yapar. Bu sayede, bir aracı yöntemi gören site üzerinde belirlenen miktara ulaşıldığında, ilan kapatılarak başarılı yahut başarısız olduğu; ilan sonuna eklenir.

Indiegogo’yu Kimler Kullanabilir?

Indiegogo’yu gencinden yaşlısına herkes kullanabilir, herhangi bir yaş sınırı olmamakla beraber gerçek profil şarttır. Bu sebepten üyeliklerde belli bilgiler alınabilir. İş fikirleri, etkinliğe gitme çabaları, yurtdışı finansmanı, burs ve benzeri düzeydeki ilanların kolayca açılabildiği Indiegogo üzerinde, hemen herkes ilan açabilme hakkına sahip olmakla beraber, uygun olmayan ilan da, yok denecek kadar az.

Indiegogo Nasıl Kullanılır?

Indiegogo üzerinde üyelik açmanız sonrasında, kolay bir şekilde ilanınızı açabilmeniz de mümkün oluyor. Bu ilanı, sosyal medya hesaplarınızda, arkadaşlarınız aracılığı ile yahut reklamlar vererek yayabilir ve gerekli yatırımcılardan bağış, finansman, destek alabilirsiniz. Oldukça güzel bir sistemi olan Indiegogo üzerinde bağış yapılabilmesi için de herhangi bir üyelik şart değil. Bu sebepten, hızlı bir şekilde bağış yapabildiğiniz bu sitede özellikle iş fikirleri üzerine yoğun bir çalışma olduğu görülebilir. Yeni planlanan, oluşmasının hayali ile yanıp tutuşulan pek çok iş fikri için ilanlar oluşturulmuş ve yatırımcılar bazı zamanlarda direkt ilan sahibine ulaşarak bağış yerine projeyi dahi satın alabiliyorlar. Yahut, gerekli desteği direkt olarak tek yatırımcı sağlayabiliyor.

Sizin de proje ya da iş fikriniz mevcutsa, Indiegogo üzerinden finansman desteği alabilmeniz mümkün ve oldukça güzel bir fırsat olduğu da aşikâr.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here