Kontör Kartı Devi AB Card Group

Kontör Kartı Devi AB Card Group

262
0
PAYLAŞ

AB Card Group – Geçen yıl 450 milyon karta kontör yüklediler

AB Kart Yönetim Kurulu Başkanı Levent Canoğullari:
“GSM sektörünün dev grupları arasında bulunan Vodafone, Telefonica ve STC gibi gruplar ve bu gruplara bağlı çalışan operatörler kart tedariklerini AB Karttan yapıyor”

2004 yılında İstanbul’da kurulan AB Kart Group, kısa sürede kontör kartı üretim sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı başardı.
2008 ortasında Levent Canoğulları tarafından devralınarak yeniden yapılanan şirket, 2011 yılında yüzde 51 büyüdü. 2011 yılında sadece ihraç edilen kontör yükleme kartı miktarı 450 milyon adedin üzerinde gerçekleşirken bu faaliyetten 20 milyon TL üzerinde ciro elde edildi.

Şirket yüzde 90’ı yurtdışı olmak üzere, telekomünikasyon sektöründe dünyaca tanınan GSM operatörlerinin kontör yükleme, SİM ve akıllı kart ihtiyaçlarını karşılıyor. E-payment ve NFC çözümleri sunuyor. AB Card Group, ürettiği kontör yükleme kartları ile 40’a yakın ülkede 170 milyondan fazla cep telefonu abonesine ulaşıyor. Yurt dışında Yeni Kaledonya’dan Fildişi Sahilleri’ne, CIS ülkelerinden, Avrupa, Afrika ve Asya’da 40’a yakın ülkenin GSM operatörlerine ihracat gerçekleştiriyor. GSM sektörünün dev grupları arasında bulunan Vodafone, Telefonica ve STC gibi gruplar ve bu gruplara bağlı çalışan operatörler var.

NASIL FARKLILAŞTI?: AB Kart başlangıçta o dönemde aktif olan yerel bir GSM operatörüne kontör yükleme kartları üretmek amacı ile kuruldu. Plastik kartlar yerine çevre dostu kâğıt kartlara geçiş, tek şifreli kartlardan çok şifreli kartlara geçerek şifre başına maliyeti aşağıya çekmesi, şirket için dönüm noktasıydı. Mevcut teknolojisini bunlara kombine ederek farklılaştı ve sektördeki etkinliğini katladı.

YENİ HEDEFLERİ: 2012 yılında şimdiden gerçekleştirdikleri satış bağlantıları ile en az yüzde 40 büyüme hedefliyor. Ürün çeşitliliğini artırarak genişlemesini sürdürecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK