Kuveyt Türk’ün Yeni Üssü

Kuveyt Türk’ün Yeni Üssü

194
0
PAYLAŞ

6 yıl içinde Türkiye’nin 10 büyük bankası arasına girmeyi hedefleyen Kuveyt Türk, Kocaeli’de teknolojik donanımı yüksek yeni bir bankacılık üssü kuruyor. Genel Müdür Ufuk Uyan, tesisin 2013 Haziran ayı içinde hizmete gireceğini söyledi
2018 yılında ilk 10 banka arasına girmeyi hedefleyen Kuveyt Türk, bunun en önemli adımlarından birini yeni bankacılık üssü ve yaşam alanıyla başlattı.

Kocaeli Çayırova ilçesi, Şekerpınar bölgesinde hizmete girecek tesisin temel atma töreni, banka yönetiminin ve üst düzey protokolün katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. Yeni tesis bir operasyon merkezi ve bankacılık üssü olmasının yanı sıra yaşam merkezi olarak da tasarlandı. Toplam 120 dönüm alan üzerine kurulacak tesis bir yıl sonra hizmete girecek. 2 etaptan oluşan tesisin temel atma töreninde konuşan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “2018’de hedefimiz ilk on banka arasına girmek” dedi. Uyan, “Yeni tesisimiz enerjiyi verimli şekilde kullanacak ve maksimum yapı konfor şartlarını taşıyacak şekilde tasarlandı. Akıllı bina teknolojisiyle inşa edilecek” dedi.

12 AYDA TAMAMLANACAK
Uyan, Kuveyt Türk‘ün hızla büyüyen yapısına hizmet edecek ve artan iş hedeflerinin karşılanması yönünde önemli bir altyapı desteği olacak bankacılık üssü ve yaşam alanının ilk etabının 1 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini belirtti. Genel Müdür Ufuk Uyan, tesisin bitiş tarihi olarak da 2013 haziran ayını işaret etti.

DÜNYAYA ÖRNEK GÖSTERİLECEK
Uyan yeni tesisle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Ofisler, data center, call center, konferans salonu, açık ve kapalı spor tesisleri, havuz, misafirhane, kafeterya ve restoranlar yer alacak. Toplamda 120 bin 340 metrekare inşaat alanına sahip proje tamamlandığında uluslararası örnek olarak gösterilebilecek, güçlü teknolojik altyapıya sahip etkili bir mimari ile inşa edilmiş esnek ve fonksiyonel kullanım alanları olan insana saygılı ve çevreye duyarlı bir tesis hizmete girmiş olacak.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK