.com/kategori/is-fikirleri-ve-ek-gelirler/feed

Haber: FikirAvcisi
Tarih: 05.01.2012

Yazı Boyutunu Değiştir :


Misyon ve Vizyon Nedir?

Misyon ve Vizyon Nedir?
Bir firma veya kuruluş için bu kelimeleri açacak olursak en kısa tanımıyla;

Vizyon:
İşletmenin veya kuruluşun gelecekte hangi konumda olmak istediğini açıklayan tanımdır. Vizyon, nereye varmak istiyoruz? hedefimiz nedir? gelecekte hangi konumda olacağız? gibi sorulara cevap verir.

Örnek
xxxxx TEKSTİL A.Ş. Müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine “VİZYON” edinmiştir.

Misyon:
İşletmenin veya kuruluşun var oluş nedenini açıklayan tanıma misyon denir. Misyon, neden varız? ne iş yaparız? konumumuz nedir? gibi sorulara cevap verir.

Örnek
Dünyada ilk defa doğrudan satış sistemini tekstil sektörüne uyarlayarak bir ilki gerçekleştirdik. Her geçen gün genişlettiğimiz ürün yelpazesi ile doğrudan satış sektörünün en büyük şirketi olmakta kararlıyız.

Müşterilerimizin memnuniyeti her zaman ana ilkemiz olmuştur. En iyi hizmeti sizlere sunabilmek için yatırımlarımıza aralıksız devam ederek markamızı en iyi noktalara taşıyacağız.

Gelen Aramalar: Misyon Örnekleri,misyon nedir,vizyon ve misyon örnekleri,misyon ve vizyon örnekleri,vizyon örnekleri,vizyon misyon örnekleri,Misyon Örneği,misyon ve vizyon nedir,şirketlerin vizyon ve misyon örnekleri,VİZYON VE MİSYON YAZILARI

Yorumunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

TÜLAY GENİŞEL

19.04.2014

YAZILARINIZI OKUDUM ÇOK GÜZEL OLMUŞ GENİŞEL SÜRÜCÜ KURSU İÇİN GÜZEL YZILARINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR

Cevapla