Misyon ve Vizyon Nedir?

Misyon ve Vizyon Nedir?

791
1
PAYLAŞ

Misyon ve Vizyon Nedir?
Bir firma veya kuruluş için bu kelimeleri açacak olursak en kısa tanımıyla;

Vizyon:
İşletmenin veya kuruluşun gelecekte hangi konumda olmak istediğini açıklayan tanımdır. Vizyon, nereye varmak istiyoruz? hedefimiz nedir? gelecekte hangi konumda olacağız? gibi sorulara cevap verir.

Örnek
xxxxx TEKSTİL A.Ş. Müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine “VİZYON” edinmiştir.

Misyon:
İşletmenin veya kuruluşun var oluş nedenini açıklayan tanıma misyon denir. Misyon, neden varız? ne iş yaparız? konumumuz nedir? gibi sorulara cevap verir.

Örnek
Dünyada ilk defa doğrudan satış sistemini tekstil sektörüne uyarlayarak bir ilki gerçekleştirdik. Her geçen gün genişlettiğimiz ürün yelpazesi ile doğrudan satış sektörünün en büyük şirketi olmakta kararlıyız.

Müşterilerimizin memnuniyeti her zaman ana ilkemiz olmuştur. En iyi hizmeti sizlere sunabilmek için yatırımlarımıza aralıksız devam ederek markamızı en iyi noktalara taşıyacağız.

1 YORUM

  1. YAZILARINIZI OKUDUM ÇOK GÜZEL OLMUŞ GENİŞEL SÜRÜCÜ KURSU İÇİN GÜZEL YZILARINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR

BİR CEVAP BIRAK