Haber: FikirAvcisi
Tarih: 08.03.2010

Yazı Boyutunu Değiştir :


Nasıl Hostes Olunur

olmak sandığınız kadar kolay değildir. Tamam pilot olmak kadar zor olmasa da belirli şartları ve tabi ki eğitimi vardır.
Hostes olmak isteyen bir kişinin öncelikli olarak İngilizce bilmesi şartlar arasında. Diğer diller ona artı bir değer katacaktır ancak İngilizce bilmeyen biri Hostes ya da Kabin Memuru olamayacaktır. Bunun dışında yükseklik korkusunun veya uçak fobisinin bulunmaması ve havada yaşanan sıkıntılı durumlarda sağlığında sorun yaşamaması için sağlık raporu alabilecek düzeyde olması gereklidir.
Bu mesleğe başvurabilmek için görünüm olarak iyi olmanız gerekecektir. Yakışıklı veya güzelseniz şansınız artacaktır. Bunun dışında konuşmanızda problem olmamalı ve şivenizde sorun olmamalıdır.

Fazla heyecanlı veya sinirli bir yapınızın olmaması gerekmektedir.
Hosteslik başvurusunda bulunmak için internet ya da başka yollarla havayolu şirketleri tarafından açılacak olan hostes ya da kabin memuru ilanlarını takip etmeniz gerekmektedir.
Başvuru sonrasında boy – kilo ölçümlerine tabi tutulursunuz. Dil sınavına tabi tutulursunuz ve hemen arkasından yöneticilerin bulunduğu bir mülakata tabi tutulursunuz. Sonrasında ise sizlere bazı psikolojik ve sosyal testler yapılarak işe hazır olup olmadığınız test edilir. Bu aşamaları geçerseniz ikinci durağınız eğitimler.
Ülkemizde hosteslik için bir eğitim merkezi bulunmuyor şu aşamada. Bu sebeple eğitimleri sizi işe alacak olan firmadan almanız gerekiyor. Dışarıdan eğitim alarak direkt işe başlamanız mümkün değildir.

Eğitim sonrasında şirket içi veya şirketler arası birçok transfer yaşanabilmektedir. Son yıllarda artan firma sayısı nedeniyle bu şirketler arası hostes ve kabin memuru sirkülasyonu iyice artmıştır.

Gelen Aramalar: hostes nasıl olunur,hosteslik aşamaları,nasil hostes olurum,psiko test hostes

Yorumunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

ela

22.10.2010

hostes olmak istiyorum ama giysileri çok açık olmasa

Cevapla


Ekonomi Hattı Ekonomi ve İş Dünyası