Ana sayfa Manşet Yatırım Yapılacak En İyi İş Fikirleri

Yatırım Yapılacak En İyi İş Fikirleri

190
0
PAYLAŞ

İş kurmak için yeni fikirlere ve trend iş modellerine ihtiyacınız varsa doğru adresdesiniz. Bugünkü yazımızda en iyi iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz yatırım projeleri ve fikirleri sunacağız. Sektörel olarak büyüme trendinde olan popüler işler başta olmak üzere sermayesi az olan küçük yatırımcıyıda düşündük.
Girişimciye Tavsiyeler
Girişimci denince ilk akla gelen şey iş ve para desek doğru mudur sizce? Hem evet hemde hayır derim çünkü gerçekten bir iş kurmak için sermaye olmadan olmuyor. Sermaye yani para var yapılacak işte belli o zaman niye hayır. Çünkü’nün cevabı alttaki konuda
Bayilik almak
İş kurmak için bayilik alarak kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Son 10 yılda Türkiyede bayilik sistemi ile şubeleşen markaların sayısında hızlı bir artış oldu. Bayilik sistemi hem marka’nın büyümesinde çok etkili hemde bayilik şubesi açan girişimcinin başarılı olmasında. Gıda dan tekstile, Mobilyadan spor salonlarına kadar birçok ürünün pazarlandığı konsept mağazalar franchise sistemi ile bayilik verme yarışına girdi. Bayilik veren 17 markanın franchise koşulları için

Kordon kanı bankası kurmak
Kök hücre araştırmalarında kordon kanı ile birçok hastalığın tedavisinin mümkün olduğu anlaşılmıştır. Sadece doğum sırasında alınabilen kordon kanının içerisinde yüksek miktarda kök hücre bulunmaktadır. Büyüklerimiz doğumdan sonra bu kordon bağını gömerlerdi halende gömen vardır. Doğumdan sonra kordon bağının uzun yıllar saklanabilmesi için kordon bankasına yatırım yapmak kazançlı olacaktır.
nternetten satış yaptıran sitelerden para kazanmak
Sermayesi olmayan ama bilgi ve becerisi olanların paraya dönüştürebileceği internetten satış plartformlarını mutlaka denemelidir. İnternetten ürün satışı yapmak isteyenlerin yoğun ilgi gözterdiği bu sitelerin başında Gittigidiyor, Hepsiburada, Hobinisat, Lidyana, N11 gibi kendini ispatlamış markalar geliyor. Evde el becerisi ile yapılan ürünleri bu sitelerde satabilirsiniz ayrıca çoğu ürün tedarikçisi firmalarda bu sitelerde kendilerine mağaza açıp ürünlerini pazarlamaktadır.

ezgah üstü estetik iş fikirleri
Aşağıda az sermayeyle gerçekleşecek farklı bir girişimin başlangıç aşamasından bahsedeceğim.

Girişim deyince akla hep çarşı pazar ekonomisinin farklılıkları gelir malum. Bunların çoğu elle tutulan maddi nitelikte tüketim ürünlerine yöneliktir. Konuyu ileri götürdüğümüzde mekanik aletler, elektronik aygıtlar gibi daha teknik nesneler devreye girer. İş giderek karmaşık hale gelirken kısaca ‘moda’ olarak anılan girişim hikayeleri hatırlanır.

Tam da burada ‘estetik’ dediğimiz sihirli sözcük karışır işin içine. Moda olmaya aday ürünler yeniliğe ilişkin farklılık düşüncesini hep bu kaynaktan alır. Basit bir gıda imalatından karmaşık elektronik aletlerin tasarımına değin her ürünün içinde belli dozda estetik dediğimiz o şey mutlaka bulunur.

Akıl çelen mobilyalar, giderek evrimleşen giyim kuşam, artistik-fütüristik süslemeler, modern dünyanın dekorasyon objeleri, ikonik mimari eserler ve farklılaşan onlarca yeni uğraşı alanı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here