Ana sayfa Genel Sigortasız Kredi Almak Mümkün mü?

Sigortasız Kredi Almak Mümkün mü?

152
0
PAYLAŞ

Bugün, en çok sorulan sorulardan biri ile karşı karşıya kalacak ve bunu ayrıntılı bir şekilde cevaplamaya gayret edeceğiz. Sigortasız bir şekilde, hiçbir yerde çalışmayan, sigorta dışında da herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ve bulunmamış herhangi bir kişinin kredi alma şansı nedir? Sizce belki de hiçtir ancak, bunun mümkün olduğu yerler ve kuruluşlar mevcut. Evet, herhangi bir yerde çalışmadan, gelir belgesiz ve sigortasız kredi almak mümkün. Bunu, bazı bankaların yaptığını biliyoruz ancak nasıl, hiç mi şart koşul aranmıyor?

Elbette, pek çok şartın ve koşulun bulunduğu bu durumda, şartları oluşturabilmeniz akabinde sizlere Sigortasız Kredi Almak, mümkün kılınabiliyor.

Üzerinize Herhangi Bir şey?

İlk soru genelde bu oluyor. Üzerinize, yani; size ait olduğu resmi kurumlarca belgelenmiş herhangi bir şey varsa, bu ev, araba, değerli mal olabilir; bankalar size sosyal güvenceniz olmasa da kredi verebilmekte.

Kefil?

Evet, en büyük ikinci sorulardan biri de bu. Sosyal bir güvenceniz yoksa; üzerinize herhangi bir mal da kayıtlı değilse; biz sana nasıl güvenelim, kefil getir mahiyetinde bir açıklama getirmekteler bankalar bu duruma. Genelde memur kesiminden bir kefil, her zaman işe yarayan türdendir. Ancak, sizin gibi; durumu size eş değer bir kefil götürmeniz, başvurunuzu olumsuz sonuçlandıracaktır.

Bankamızla Çalışıyor musunuz?

Bir banka ile düzenli çalışırsanız, zamanla verdiği olanaklar ve fırsatlar genişleyecektir. Hele ki faturalarını ve ödemelerini de zamanında gerçekleştiriyorsanız artık bu durum kaçınılmaz bir hal alacaktır. Mesajlar, teklifler, avantajlar ve fırsatların gelmesi yadsınamaz. Bu koşullarda, bankadan küçük bir meblağ da olsa ihtiyaç kredisi çekebilmeniz mümkündür. Sigortanız, sosyal güvenceniz olmasa da; mümkündür.

Kredi Notunuz?

Kredi notunuz, bu koşullarda önemli olan bir durumdur. Kredi notunuzu yükseltmek amacı ile siz bilmeseniz de; faturalarınızı düzenli ödüyor ve hesaplarınızda para giriş çıkışları gerçekleştiriyorsanız; bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Bu sebepten, kredi notunuzu yükseltmenin yollarını aramak ve bulmak, akabinde bunları bilinçli olarak gerçekleştirmek; sigortasız bir şekilde kredi almanızı sağlayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here