Ana sayfa Video Şirketinizin Gelirlerini E-Ticaret İle Artırın

Şirketinizin Gelirlerini E-Ticaret İle Artırın

163
0
PAYLAŞ

Bu konumuz özellikle küçük şirketleri, kobileri ve kendi ürünlerini satanları ilgilendiriyor. Normal şartlarda genellikle sattığınız ürünler sizin bölgeniz de bulunan insanlara hitap etmektedir. Örnek vermek gerekirse Ankara’da küçük bir işletmeniz mi var? Burada mı ürün satıyorsunuz? Sizin hitap ettiğiniz kitle Ankara ile sınırlı kalır. Ya da daha iyi bir ihtimal Ankara’da kalanlar ve Ankara’ya gelen misafirler ile sınırlı kalır. Bu durumu düşünerek sizlere bir önerimiz olacak; e-ticaret… E-Ticaret ile ürünlerinizi tüm Türkiye’ye, hatta Dünya’ya rahat bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Bu nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız okumaya devam edin.

E-Ticaret, özellikle son 6-7 yıl içerisinde önemli bir aşama kaydetmiştir. Birçok şirket e-ticareti kullanmakta ve kazançlarını artırmaktadır. E-ticaret’ten kısaca bahsedersek; dükkanınızda ve mağazanızda sattığınız ürünleri internet üzerinden satmaktır. Yani ürünlerinizi internet üzerinden milyonlarca kişinin beğenisine sunmak ve satmaktır. Bunu yapmak için bazı alt yapılar gerekmektedir. Domain, host, e-ticaret scripti ve diğer bazı ayrıntılar. Bunlara değinelim. Domain; sizin www ile başlayan ve kullanacağınız olan isimdir. Örneğin; www.buyrukmobilya.com şeklinde isminizdir. Bunu yıllık 10-15 TL gibi cüzi bir ücret ödeyerek ilgili şirketler sayesinde sahip olabilirsiniz. Host ise sizin sitenizde bulunan dosyaların barınacağı sanal alandır. Yani sitenize yükleyeceğiniz resimlerin, yazıların barınacağı alandır. Buna da yıllık cüzi bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Script’de sizin sitenizin bir e-ticaret sitesi olması için kullanılan yazılımdır. Buna ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz gibi daha kaliteli hizmet için ücretli olarak da alabilirsiniz. Bunlar ile sitenizi açabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken ödemeyi nasıl alacağınız. Ödemeleri havale, kargo ile kapıda ödeme ve kredi kartı ile alabilirsiniz. Havale için banka hesap numaralarınız yeterlidir. Kargo ile kapıda ödeme de kargo şirketleri ile rahat bir şekilde anlaşabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme de ise bankaların sanal pos hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Bunun için bankaya başvuru yaparsanız eğer onaylanırsa sitenizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.

E-Ticaret genel olarak bu şekilde işlemektedir. Yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız, sizin yerinize bunu yapacak birçok şirket vardır. Bunlardan yararlanabilirsiniz. Siz hiçbir şeye karışmaz ödemenizi alır, ürününüzü kargolarsanız. Fakat bu şirketleri seçerken güvenilir olmalarına dikkat ediniz.

Bölgenizdeki müşteriler size yetmiyor. Alanınızı genişletmek istiyorsanız E-Ticaret sistemini kullanmanızın tavsiye ederiz. Daha fazla kişiye hitap etmek daha fazla müşteri, dolayısıyla daha fazla kazanç demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here