Ana sayfa Gezi Stilist Nedir ve Nasıl Stilist Olunur

Stilist Nedir ve Nasıl Stilist Olunur

95
0
PAYLAŞ

İlk etapta sizlere stilistlik hakkında bilgi vererek bu meslekte başarı merdivenlerini tırmanmak konusunda birkaç küçük bilgi vereceğiz.

Öncelikle stilistler modaya yön veren ya da vermesi beklenen kişilerdir. Müşterilerin ve piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda ürün veya konsept tasarlayan, bunları çeşitlendiren ve müşteri için albeni ekleyen kişilerdir. Bir anlamda stilistler moda ürünler diye tabir edilen tekstil ürünlerinin tasarımcıları ve yaratıcılarıdır.

Bu meslek için pek fazla akademik kariyer gerekli değildir aslında. Biraz görsel yetenek biraz hayal gücü, birazda yaratma dürtüsü olanlar için ideal bir meslek grubudur. Yükselmesi çok zor olmayan yükseldikten sonra düşmesi de pek kolay olmayan bir meslektir.

Bazı yerlerde bu meslek için eğitimler verilse de kurslar açılsa da temel manada bu sözel anlatımlarla edinilebilecek bir yetenek değildir. Bu meslek için bazı alanlarda gerçekten güçlü dürtüleriniz olmalıdır. Matematik bilmeniz veya kimyadan çakmanız önemli değildir.

Örneğin hayal gücünüz geniştir, eliniz bu tarz işlere yatkındır işte sizin mesleğiniz. Görsel sanatlarda okumuşsunuzdur, bu tarz yenilik yaratmayı seversiniz işte sizlik bir meslek.

Ancak şu da var ki başka bir alanda kariyer yapmış birçok kişide hayallerinin peşinden giderek bu mesleği seçebilmektedir. Bu çok normaldir ve aslında olması gerekende budur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here