Yurt Dışı İşbirliği Teklifleri -1-

Yurt Dışı İşbirliği Teklifleri -1-

400
2
PAYLAŞ

Aşağıda referans numaraları belirtilmiş iş birliği teklifleri hakkında daha detaylı bilgi almak için
EBIC-Ege Telefon: 0232 343 44 00 – 150
Faks: 0232 374 42 89
İlgili Kişi: Tutku Asarkaya (iş birliği teklifleri, yeni teknolojiler)

Tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr
Web: www.ebicege.org.tr

Başvuralarınızı referans numarası ile yapabilirsiniz

 Türkiye’de Hediyelik Eşya Ürettirecek

Polonyalı bir firma, süslü hediyelik cam bardak, fincan kupa ve diğer hediyelik eşyaları üreten şirketlerle işbirliği yapmak istiyor. Firma, bu tür ürünleri tedarik ederek Polonya pazarına sunmak istiyor.

Referans Numarası: 20110920012

Ev Tipi Enerji Sistemi

İrlandalı bir şirket, binalarda kullanılabilen ve güneş enerjisiyle çalışan patentli bir ısı ve enerji sistemi geliştirmiş. Sistemin, güneş enerjisi ve ısısını ayarlanabilir bir şekilde binaların talepleriyle uyumlu hale getiren iki patentli ürünü var. İrlandalı şirket, yeni ürünlerin üretimi ve pazarlamsı için lisans anlaşması yapabileceği, alüminyum üretimi alanında faaliyet gösteren firmalar aranıyor.

Referans Numarası: 11 IE 51S6 3MSI

Korozyona Dayanıklı Seramik Kaplama

Almanya’da faaliyet gösteren bir araştırma enstitüsü, seramik üretiminde korozyona dayanıklı bir kaplama teknolojisi geliştirmiş. Söz konusu teknoloji, seramik üreticilerinin yanı sıra mikro teknoloji ve enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalar için de uygun. Enstitü, lisans anlaşması ya da teknik destekli ticari iş birliği arayışı içinde.

Referans Numarası: 11 DE 1380 3M0P

Kompakt Güç Kaynağı

İsrailli bir firma, yoğun jeneratör kullanımı aradançıkaran, herhangi bir dış mekan uygulaması için kompakt bir güç kaynağı geliştirmiş. Bu yenilikçi güç kaynağı, 220/110 volt çıktı değeriyle AC/DC üreten motorla bağlantılı çalışıyor. İsrailli firma, lisans ya da ortak girişim anlaşmaları altında bu yeni teknolojiyi Türkiye pazarına sunmak istiyor.

Referans Numarası: 11 IL 80 ER 3MV0

Düşük Enerjide Gaz Kaçağı Alarmı

İngiltere’deki bir üniversite, yeni bir metal oksit sensörü geliştirmiş. Bu yeni sensörün en büyük özelliği ısınmaması. Isınan sensörlere kıyasla daha düşük enerjiyle çalışabiliyor. Ayrıca klasik sensörlere göre üretim maliyetide düşük. Üniversite, ürün geliştirme ya da lisanslama için endüstriyel ortak arıyor.

Referans Numarası: 11 GB 77dz 3K6R

Kaymaz Zemin Ürünleri

Farklı zeminlerde kullanılabilen, kaymayı engelleyici ürünler üzerine uzmanlaşmış bir İngiliz şirketi, Türkiye’de distribütör arıyor. Söz konusu ürünler, tamamen sipariş üzerine, farklı boyutlara adapte edilebilecek şekilde üretiliyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu ürünler stadyumlar, oteller, eğlence alanları, okullar, binaların yangın çıkışları gibi bir çok yerde kullanılabiliyor. Söz konusu ürünlerin yaklaşık 20 yıl değişime ihtiyaç duymadan kullanılabileceği belirtiliyor.

Referans Numarası: 20110916031

Hava Temizleme Sistemi

Fransız şirket, hava ve su temizliği için yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. Bu yeni sistemin çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Fransız şirket, özel uygulamalar için işbirliği yapabileceği firmalarla teknik destekli ticari işbirlikleri kurmak istiyor.

Referans Numarası: 20110916031

Aşağıda referans numaraları belirtilmiş iş birliği teklifleri hakkında daha detaylı bilgi almak için
EBIC-Ege Telefon: 0232 343 44 00 – 150
Faks: 0232 374 42 89
İlgili Kişi: Tutku Asarkaya (iş birliği teklifleri, yeni teknolojiler)

Tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr
Web: www.ebicege.org.tr

2 YORUMLAR

  1. Internetten odenen altidaari, gelir olarak ve internetten dernek hesabindan yapilan harcamalari gider olarak isletme(dernek) defterinde nasil gosteriyorsunuz? sanal dekont ciktisiyla mi? Sanal diyorum cunki internet dekontlarinin yasallli yok. Dekontlarin altinda Bilgi amaclidir notu var. Yoksa ayda bir bankaya gidip hesap defterine hesap dokumunu mu yazdiriyorsunuz?Bir sorum daha var. VPOS hizmeti ucretli bir hizmet mi? Iyi calismalar.

  2. Merhaba Kazakistan almatada yasiyorum.yurtdisi is baglantisi kurmak isterim.her türlü fikre acigim beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

BİR CEVAP BIRAK