Banka dışı kredi veren kurumlar

Bankalar ile daha önce çalışmamış veya daha önceden kullanmış olduğu krediyi ödemekte zorluk yaşayan kişiler sicili bozulduğu için şuan bankalar ile çalışamıyor olabilir. Bildiğiniz üzere kredi notu, kredi çekebilmeniz için en önemli kriterlerden birisi. Kredi notu düşük olan kişiler de maalesef bankalar yerine farklı kuruluşların sağlamış olduğu kredi seçeneklerini tercih ediyor. Daha öncelerde de olduğu gibi, 2018 – 2019 banka dışında kredi veren yerler bulabilmek oldukça kolay. Bu yazımız sayesinde de sizlere banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı sonuna kadar tamamen okursanız bankaların haricinde kredi kullanabileceğiniz finans şirketlerine ulaşabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler 2018 – 2019 Nereleridir?
Yeni getirilmiş olan yasal düzenleme ile beraber bir çok finans şirketi belirli kriterler sağlandığı zaman size kendi belirlediği faiz oranları üzerinden kredi verebiliyor. Örneğin Koç Finans şirketi Koç Holding tarafından kurulmuş bir finans şirketidir. Bu şirket genel olarak bakıldığında Koç Holding‘in sahibi olduğu araç markalarını satın almak istediğimizde karşımıza çıkabiliyor. Koç Finans sayesinde sürekli olarak taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu tarz büyük holdinglerin kurmuş olduğu firmalar denetlemeye tabi yasal firmalardır ve bankalar kadar da güvenilirdir.

Bu tarz büyük holdingler bu paraları kredi adı altında kendi bünyelerinden sağlayabiliyor ve müşteri memnuniyetini esas alıyorlar. Senet karşılığında belirli faiz oranları ile bu tarz firmalardan kredi kullanabilir ve bankalara gitmeden işinizi halledebilirsiniz. Ancak bu tarz firmalar bile olsa kimse size sorgusuz-sualsiz kredi ödemesi yapmayacağı için sizlerden ek bilgi ve belge talebinde bulunabilir. Bu belgeler firmadan firmaya değişiklik gösterebileceği gibi bazı firmalar istemeyebilir.

Tavsiye Bağlantı: Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Başka Hangi Firmalar Senetle Kredi Veriyor?
Bu tarz büyük holdinglerin yanı sıra küçük işletmelerden de para talebinde bulunabiliyorsunuz. Örneğin günümüzde bazı galericiler, kuyumcular senet karşılığında sizlere borç para verebiliyor ve bu parayı elbetteki belirli faiz oranları çerçevesinde sizlere sunuyor. Ancak bu durumun güvenilirliği ve yasallığı gerçekten tartışma konusu olabilir. Her ne kadar çıkmaz bir durumda olsanız da öncelikle başvuracağınız yöntemler tamamen yasal ve güvenilir yöntemler olmalıdır. Bu tarz kişi ve kişilerden alacağınız para sonrasında başınızın belaya girmesi gibi bir durum da söz konusudur. Karşınızda büyük bir firma, kurumsal bir işletme olmadığı için muhatabınız direkt olarak kişiler olacaktır. Ayrıca bu yapacağınız işlem kesinlikle ve kesinlikle yasal olmayacaktır!

Son zamanlarda da bankalar, kredi seçeneklerini ve onay eşiklerini oldukça düşürdüler. Banka siciliniz bozuk olsa dahil kredi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Sicili bozuk olana kredi veren bankalar isimli yazımızı okuyabilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir