Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir Mi?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fikirav3/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kredi ihtiyacı, son zamanlarda birçok insanın en fazla karşılaştığı durumlardan birisine dönüşmüştür. Ev, iş ve bir takım borçlardan kurtulma amacında olan insanlar, bankaların kredi kampanyalarından yararlanmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte de almış oldukları kredilerin geri ödenme durumuna önem göstermek zorunluluğu bulunmaktadır. Çünkü bir bankadan çekilen kredinin üç ay üst üste ödenmeme hali, avukatlara devredilen bir davaya da dönüşebilir. İşte bu sebepten sizler için kredi borçlarının ödenmemesi durumunda ortaya çıkabilecek sonuçlar hakkında detaylar sunarak ilerlemek istiyoruz. Keza birçok insanın kafasında kredi borcu ödenmezse eve haciz gelir mi sorusu bulunuyor.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?
Kredi borcunuz ödenmediği takdirde ilk önce avukata devredilip yasal bir süreçte size bildirimi yapılır. Daha sonrasında da maaşınızın ¼ kısmına el konulur. Bunun yanı sıra da taşınmaz olan ev, araba ve arsa tarzındaki birikimlerinize de haciz bildirimi gelir. Ancak, işin yasal süreci son senelerde çok daha farklı bir şekilde işleyiş göstermeye başlamıştır. Öyle ki kredi borçlarının genel ödenme olasılıklarını göz önüne aldığımız zaman, kişi ödemediği takdirde mevcut maaşının bir kısmına el konularak bu durum telafi edilir. Fakat borcun genel bütününü göz önünde bulunduracak olduğumuzda da, kredi sisteminin geri ödeme aşamaları dikkate alınması gereken bir husustur. Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir Mi?

Kredi Borcu Eve Haciz Getirir Mi?
Senelerdir bu konu üzerinde en fazla merak edilen husus budur aslında. Şunu kesinlikle söylemek isteriz ki ödenmeyen kredi borçları eve herhangi bir haciz durumu getirmez. Bu durum hukuk firmaları ve icra ekiplerinin borcunuzu ödeyebilmeniz adına küçük bir uyarı niteliği taşımaktadır sadece. Bu sebepten dolayı sizin evinize herhangi bir haciz durumunun gelmeyeceğini belirtelim. Kredi borcunuz yukarıda da söylediğimiz üzere maaş ve gelirinizin bir kısmına el konularak kapatılacak bir süreci de beraberinde getirir. Bu süreç içerisinde de detaylı bir şekilde sizlerin kredi koşullarını okumanızda yarar görüyoruz. Önceki dönemlerin aksine kredi kartı borcu ödeme işlemlerinde sizlerin evinize el koyma gibi bir durum asla söz konusu değildir.

Eşyalara El Konur Mu?
Kredi borcu ödenmeme durumunda eşyalara el konma gibi bir durum bir kısma kadar var. Ancak artık haciz firmaları bu gibi durumlarla da uğraşmaktan ziyade, yasal uyarılar ile hacizli olan kişiden paraların temini yapmaya özen göstermektedir. Bu özen doğrultusunda da sizlerin kredi borçlarınızı eksiksiz bir şekilde ödemeniz her zaman önemlidir. Anı anına yapacağınız bu borç ödeme düzenlemeleri sayesinde, çok daha sistemli bir nakit düzeni içerisine girebilir, bu sayede de mevcut borçlarınızdan bir çırpıda kurtulma şansı da bulabilirsiniz. Hepinize şimdiden borçtan uzak, daha sistemli nakit düzenleriyle geçirebileceğiniz günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Bankaya olan borçlarda zaman aşımı başlıklı makalemizde banka borcu, banka borcu ne zaman silinir ve borçlarda zaman aşımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir