Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fikirav3/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kuru temizleme dükkanları, günümüzün en nezih yerlerinde sıkça gördüğümüz iş yerlerinden. Ancak, işin detayı bilinmeksizin açılan kuru temizleme dükkanları günümüzde, yine oldukça fazla. Bu fazlalıklardan biri olmamak adına, işi öğrenerek dükkan açmak herkesin hayali. Ancak, işin incelikleri ve elbette detayları mevcut. Bu detaylar ve incelikler kavranarak bir kuru temizleme dükkanı açıldığı vakit, oldukça iyi kazançlar elde edilebiliyor ve bir iş fikri olarak kuru temizleme dükkanı açmak; günümüzde mantıklı fikirlerden bir tanesi.

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?
Kuru temizleme dükkanları pek çok kez nezih semtlerde açılsa da, günümüzde AVM’lerde ve herhangi bir semtte de açılabilir durumda. Zira, günümüzün refah seviyesi çoğu insanın kuru temizlemelik kumaş sahibi olmasını sağlayabiliyor. Bu sebepten, ortalama bir semtte de, kuru temizleme dükkanı gayet iyi iş yapabilir. Küçük bir dükkan, bu iş için yeterli olabilir ilk adım olarak. Ardından, pres ve benzeri makineler temin edilerek, kuru temizleme dükkanı işinin donanım kısmı da halledilir. Bu makineler ne kadar uzun ömürlü ve kaliteli olursa sizlere o kadar kazandıracaktır zira her makinenin kalitesi ve fiyatı farklıdır. Dolayısı ile, tabiri caiz ise dandik bir kuru temizleme donanımı ile, pek bir yere varamazsınız, müşterilerinizi de kalıcı hale getiremezsiniz. Bu sebepten, kaliteli donanımlara sahip olmak önemlidir.

Kuru temizleme dükkanı açarak para kazanmak hayali bir iş gibi gelse de gerekli eğitim alındığı vakit, kaliteli donanımlar ve sağlam bir tanıtım kampanyası size hayal bile edemeyeceğiniz paralar kazandırabilir. Bu tür dükkanların bir diğer avantajı da elbette kalıcı müşterilerdir. İşinizi beğenen her müşteri, aylık kumaş temizleme ihtiyacını tarafınıza yöneltebilir. Bu sayede, kalıcı bir şekilde, sürekli kazanabilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak Kârlı mı?
Yukarıda belirttiğimiz gibi, özellikle rakibiniz olmayacak semtlerde, orta halli bir semt de olsa; kuru temizleme dükkanı açmak kârlıdır. Kazançlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkar ve iyi bir tanıtım yapılırsa oldukça da iş görebilir. Elbette, müşteri memnuniyetini yüksek ve genel fiyatları her zaman azami derecede tutmanız, oldukça önemli.

Bir önceki yazımız olan Girişimcinin İş Fikri ve Bu Fikrin Hukuki Güvenliği başlıklı makalemizde fikirleri güvene alma, iş fikri ve iş fikri koruma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir