Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fikirav3/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Günümüzde bankalar ile çalışabilmek için öncelikle kredi sicilinizin yani KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir. Ancak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Yani kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz bozuksa endişelenmeye gerek yok. Bu yazımızda sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listemizi sunacağız. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabilecek ve borçlarınızdan kurtulabileceksiniz. Daha öncelerde kredi sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK kredi veren bankaları cezalandırıyordu ve bankalar da bu işlemlere yanaşmıyordu. Ancak durum değişti, peki kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi
Söylediğimiz gibi bu kriterlere sahip olan kişiler de kredi kullanabiliyor. Peki bu bankalar hangi bankalar?

Yapılan son yasa değişikliğine göre bankalarda kötü sicile sahip kişiler için genel bir sicil affı getirilmiştir. Bu af sayesinde daha öncelerde sicili bozuk olan kişiler asla kredi kullanamazken artık bu kişiler de kredi kullanabiliyorlar. Daha öncelerinde kullanılmadığı için de maalesef bu durum kişiler tarafından ciddi mağduriyet konuları oluşturuyordu. Şimdi ise öncelikle sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları listeleyecek ve ardından nasıl başvuru yapmanız gerektiğini anlatacağız. Alttaki bankalardan biriyle çalışmıyorsanız bile size uygun gelen bankayı seçerek bizim anlattığımız şekilde başvurular yaparak kredinizi onaylattırabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi
ING Bank
DenizBank
Akbank
TEB
Garanti
Finansbank
YapıKredi
ICBC Bank

Üstteki bankaları tercih ederek kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk olsa da kredi kullanabilirsiniz. Şimdi ise kredi başvurusunu nasıl yapacağınızı ve nasıl kredi onayı alacağınızı anlatalım. Bu bankalar hangi şartlarda kredi verir? Kredi sicili bozuk olanlara neden kredi verir?

Tavsiye Bağlantı: İnternetten Kredi Notu Sorgulama

Banka, kredi başvurusunun hemen ardından sizden ek bilgi ve belgeler isteyerek kredinizi reddedebilir. Bunun önüne geçebilmek için kredi başvurusuna giderken yanınızda mutlaka bir gelir beyanı götürmelisiniz. Çalıştığınız yerden net bir maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanma olasılığını oldukça arttıracaktır. Ancak bu şartlar sağlandığında bile kredi limitinizin en fazla 100.000 TL olduğunu unutmayın. Üzerinizde herhangi bir gayrimenkul bulunuyorsa da daha fazla kredi alabilirsiniz.

Gelir bilginiz yeterli gelmiyor ve banka hala daha kredinizi onaylamıyorsa sizden bir de kefil isteyebilir. Bankaya bir kefil gösterirseniz ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz ne kadar kötü olursa da krediniz onaylanabilir. Bu saydıklarımız kesin bilgi olmamakla beraber tamamen yorumdur ve her bankanın çalışma politikaları farklılık gösterebilir. Başvuru yapacağınız bankayı daha önceden araştırmak sizin için en mantıklı yöntem olacaktır.

Tavsiye Bağlantı: Kredi Borcu Olan Biri Kefil Olabilir Mi?

Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
Kefil (Banka isterse)
Ek teminatlar (Banka isterse)
Maximum 100.000 TL başvuru
Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz bozuk da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankalar bu teminatlar sayesinde size kredi verebilirler. Tüm bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama yöntemleri ile bankaya gitmeden de kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka dışı kredi veren kurumlar başlıklı makalemizde banka dışında kredi, kredi alaıyorum ve nereden kredi alabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir