Turkcell Kredi Notu Öğrenme


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fikirav3/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kredi notu, günümüzde önemini hızla katlayarak karşımıza çıkıyor. Kredi notu bizim bankalarla olan işlemlerimiz sonucunda oluşan, ödeme alışkanlıklarımıza verilen bir nottur. Yani kredi çekerken, kredi kartı başvurusunda karşımıza çıkan ilk en büyük engel. Engel diyorum, çünkü bazılarımız için gerçekten büyük engel. Sadece bankacılık işlemlerimiz de değil, bir çok alanda kredi notu artık önemli olacak. Senetli bir eşya aldığımız da, ev kiralamak istediğimizde bile karşımıza çıkacak. Kredi notu Merkez Bankası tarafından değerlendirilmektedir. Bunun için ki, kredi başvurumuz da merkezden onay geldiğinde biz size haber vereceğiz derler. Yani Merkez Bankasına sizin evraklarınızın sorgulaması yapılır, kredi notunuz yüksek ise onaylanır. Eğer daha önceki kredi ve kredi kartı ödemeleriniz düzenli veya takibe alınmışsanız, kredi notunuz düşmüştür ve Merkez Bankası tarafından onay gelmez, kredi ve kredi kartı başvurunuz reddedilir. Bu ihmalin olmasını hiç kimse istemez. Bu gibi olumsuzluklar için ödemelerinizi bir düzene koymalı veya ödeyemediğiniz kredinizi veya kredi kartınızı bankanıza gidip yapılandırma teklifinde bulunun.

Bütçenizi göz önüne alarak taksitlere ve uzun vadelere bölebilirsiniz. Peki kredi notunuzu bilmiyorsunuz ve kredi çekmeden önce kredi notunu öğrenmek istiyorsunuz. Turkcell hattınız varsa öğrenebilirsiniz. İlk defa bir operatörün kullandığı bir uygulama. Öncelikle internetten TC öğrenme işlemini yapınız sonra cep telefonunuz dan TC kimlik numaranızı, doğum yılınızı aralarında boşluk bırakarak 1122 msn olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Bir önceki kredi notunuzu, şimdiki kredi notunuzu, hangi anlamlara geldiğini yani, iyi, orta, kötü gibi açıklamaları olarak müşterilerine msn olarak göndereceklerdir. Telefon numaranız ve TC kimlik numaranız eşleştirilerek, telefon hattınızdan 9 TL ücretlendirilir. En azından kredi notunuzu öğrenerek, bankaya bir kredi başvurusunda bulunmadan, yada bulunup ta onaylanmadığı taktir de hayal kırıklığı yaşamadan kredi notunuzu öğrenmiş olursunuz. Yada kredi başvurunuzun günler sonra gelecek cevabını bekleyerek zamanınızı harcamamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi İşlemleri başlıklı makalemizde gelir belgesi, kefilsiz kredi ve kolay kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir